ටේලර්ව රැකගන්න ‘කිඹුලෙක්’

“අපි වේදිකාවෙ පිටුපස තැනකයි වාඩිවෙලා හිටියෙ. එයා වේදිකාවට ආවෙ හරියට ජනාධිපතිවරයෙක් එනවා වගෙයි. ආරක්ෂක භටයො පිරිවරාගෙනයි ආවෙ. මීට කලින් ‘වන් ඩිරෙක්ෂන්’ කණ්ඩායම ඕස්ට්‍රේලියාවට ආපු වෙලාවෙදිත් සමහර නගරවල කලබල ගතියක් තිබුණා. ඒත් මේ තරම් කලබලයක් තිබුණෙ නැහැ.”

මේ කතාව කීවේ ගීත රසිකයෙක්. ඔහු එලෙස ජනාධිපතිවරයකුට සමාන කළේ සුපිරි ගායිකාවක්. ඇය තමයි, ටේලර් ස්විෆ්ට්. මේ සුපිරි තරුව පසුගිය දා ඔස්ට්‍රේලියාවට පැමිණ ප්‍රසංග කිහිපයක් පැවැත්වූවා. ඒවා නරඹන්නට අති විශාල රසික පිරිසක් පැමිණියා. ඒ අතරම සීමිත පිරිසක් එක්රොක් වූ ප්‍රසංගයක ද ඇය ගී ගැයුවා. කලින් කී රසිකයා නැරැඹීමට පැමිණියේ ඒ ප්‍රසංගයයි.

“ටේලර් ස්විෆ්ට් වටේ හිටපු ආරක්ෂක නිලධාරීන් හතර දෙනෙක් තමයි, එයාට වැඩි ආරක්ෂාවක් ලබා දුන්නේ. ඒ අතරින් එක් කෙනෙක් ලොකු විමසිල්ලකින් හිටියේ, ප්‍රසංගය බලන අය තම තමන්ගෙ ෆෝන් වලින් වීඩියෝ කරනව ද බලන්නයි. ඒකට එයා ඉඩ දුන්නෙම නැහැ.

එක් රසිකයෙක් ටේලර් ස්විෆ්ට් වේදිකාවට එන්න කලින් එයත් එක්ක ‘සෙල්ෆී’ එකක් ගන්න හැදුවා. අර ආරක්ෂකයා ඒ වෙලාවෙ එතනට පැන්නෙ කිඹුලෙක් වගෙයි.” රසිකයා තවදුරටත් කීවා.