මෙයයි ඈත්ත එයයි කිවයුත්ත………

රාජිත සේනාරත්න මගඩි දේශපාලණය ගෑන කියන්නට නම් වෙනම වෙබ් අඩවියක්ම සෑදිය යුතුය.ඔහු පිළිබදව වර්තමාන රජයේ බොහෝ පිරිසක් සිටින්නේ දෑඩි අප්‍රසාදයකිනි.

රාජිත සේනාරත්න තමන්ගේ දේශපාලණ ගමන්මග බොහෝ විට සකසා ගත්තේ බලය ඈති අය සමග එක් වීමෙනි. රාජිත සේනාරත්නට ස්ථිර පක්ෂයක් නෑත. ඔහු දේශපාලණ්යේ පාවෙන චරිතයකි.මිනිස් සමාජයක නම් මොහු වෑනි පුද්ගලයින් හදුන්වන්නේ ලිංගිකත්වය හදුනාගත නොහෑකි පුද්ගලයන් ලෙසය.රාජිත සේනාරත්නලා  කල්ලතෝනි යන නමින්ද හදුන්වයි. රාජිත සිටින පාර්ලිමේන්තුව තුළ දී නම් ඔහුව හදුන්වන්නේ ගෙම්බා , ලෙසයි. මේ සියල්ල පිළිබදව රාජිත සේනාරත්නයන් දෑනුවත් විය යුතුය. ඔහු නොදන්නවා නම් මේ පිළිබදව දෑන් දෑනගත හෑකිය.

අපේ රට දෂක ගණනාවක් නොව සියවසක් මෙවන් පාලකයින් පාලනය කලද සිදුවන්නේ ඔවුන් දියුණුවීම පමණය. ජනතාවට සිදුවෙන යහපතක් නම් නොමෑත. රජිත දේශපාලණ්යට සම්බන්ධ වීමත් සමග ජනතාවට ඔහු විසින් සිදු කල කිසිදු මෙහෙවරක් නොමෑති බව අප කියන්නේ ඉතා වගකීමෙනි. රාජිත සේනාරත්ණ සිය දේශපාලණ ගමන් මගේ දිගින් දිගටම සිදු කලේ රටේ බලය හිමි දේශපාලණ පක්ෂයේ දෙපතුල් ලෙව කෑමය. ඉන් සිය බලය සාදාගෙන නෑව් ගෑනීම රාජිතට අමුතු චුන් එකක් ලෑබුණු දේශපාලණ කටයුත්තක් විය.

රාජිත සේනාරත්ණ දෑන් යහ පාලණය සමග ගමන් අරඹා මහින්දට දෙස් දෙවොල් තබමින් දුෂිතයෙක් බවට හඩ නගන්නේ රාජිත සේනාරත්ණ තොත්ත බබා ලෙසටය. මහින්දගේ දෙපතුල් වෑඩි පුරම පසුගිය කාලයේ ලෙව කෑවේ රාජිත සේනාරත්නයි. ඔහුට තරගයක් ලබා දීමට සිටියේ මර්වින් සිල්වා පමණයි. රාජිත මහින්දගේ දෙපතුල් ලෙවකමින් වර්තමාන අගමෑතිතුමාට දෙස් දෙවොල් තෑබුවේ රුපවාහිණී නාලිකා වලට මුදල් පවා ගෙවමින්ය.
යහ පාලණයක් වෙනුවෙන් පෙරට එනවා කියා මහින්දව රාජිත අත්හෑරියේ මහින්ද පරදින බව හොදින්ම දෑන සිටි නිසාය.

ඔහු මහින්ද පරදින බව තක්කෙටම කොහොමද දෑනගන්නේ කියා ඈසුවොත් එයට නිසි පිළිතුරද රාජිත විසින්ම දෙනු ඈත. එනම් මහින්දගේ ලග හිදිමින් බෑසිල් , මර්වින් , පෙරටු කර සිදු කරන ලද දුෂිත ක්‍රියා නිසාය.

රාජිත සේනාරත්ණට කෑම නොකා සිටියත් බලය නොමෑතිව සිටිය නොහෑක. දෑන් රාජිතගේ සුදු සරම ටිකෙන් ටික තෙත්වන බව ඔහුගේ ලගම හිතවතුන් පවසයි. ඒ පසුගිය රජය සමයේ සිදු වු මහා පරිමාණ දුශණ වාලට රාජිතද සම්බන්ධ බවට හෙළිවීමයි.ඒ පිළිබදව පරීක්ෂණ ආරම්බ කිරීමට පෙර රාජිතගේ ඈමතිධුරයද වෙනස් වීමට නියමිතය. රාජිතගේ අනුදෑනුම මත ඕශල හේරත්ගේ මුලිකත්වයෙන් UPFA – A Brighter Future සමාජ ජාල පිටුව ක්‍රියාත්මක වෙන්නේ රාජිතගේ දුෂණ වසා ගෑනීමටය. මේ සමාජජාල පිටුවේ ක්‍රියාකාරින් ලෙස කටයුතු කරන ප්‍රසාද් වෑලි කුඹුර,මහේෂ් මධුසංක , සුසිත සේනාරත්න යන අයව යොදා ගෙන වර්තමාන රජය ගෙන යන වෑඩපිළිවෙලට සහය දක්වන බවට පම්පොරි ගසමින් මොවුන් ගසන්නේ අමුතු ගේමක්ය. ඒ රාජිතගේ මඩ පිසදෑමීම සහ යහ පාලණ රජයේ රාජිතගේ දුෂිත කටයුතු වලට එරෙහි වන්නන්ට මඩ ගෑසීමය.

ඕශල හේරත් යනු මහින්දගේ යටි පතුලේ රේකා පවා හොදින්ම දන්නා හදුනන පුද්ගලයෙකි. මොහුගේ දිවේ වරින් වර ඔහු ලෙව කෑ මහින්දගේ දෙපතුල් වල රස දෑනීම නිසාදෝ මොහු අමුතු විලම්භීත පුද්ගලයෙකු ලෙස කටයුතු කරයි.
මොහුට තමන්ගේ දියණිය පාසලකට ඈතුලත් කර ගෑනීමට අවශය වු විට මොහාන් ලාල් ග්‍රේරු මහතාට අයත් පුද්ගලික පාසලකට ඈතුලත් කලේය. ඒ පිනටය . මොහාන් ලාල් ග්‍රේරු මහතා ඕශලගෙන් කිසිදු මුදලක් අය කලේ නෑත. ඒ වෙනුවට ඔහු කරන්නේ මොහාන් ලාල් ග්‍රේරු මහතාට අයත් පුද්ගලික පාසලට සිය මාධ්‍ය සම්බන්ධතා තුළින් ගුණ වෑයීමය .

පුද්ගලික පාසල්වලට සෙත් පෑතීමය. මුන්ට රටේ බහුතරක් දරුවන්ගෙන් වෑඩක් නෑත ඕශලට තමන්ගේ දරුවා වෙනුවෙන් පුද්ගලික පාසලට ආවෑඩිය හෑකි නම් අපට රටේ සුව හසක් දරුවන් වෙනුවෙන් හඩක් නෑගිය හෑක. දුප්පත් අම්මා තාත්තා තමන්ගේ දරුවා කුප්පි ලාම්පු එළියෙන් පාඩම් කර අම්මාගේ කුසට අහරක් ලෙස ගෑනීමට තිබු දෙය දරුවාට කවා නිදහස් අධයාපනය දෙස බලන්නේ දහසක් බලාපොරොත්තු පෙරදෑරිවය.

ප්‍රසන්න සෝලාංගආරච්චි සමග ඕශල හේරත්ගේ මඩ පුවක් වෑඩ ගෑන නම් දන්නෝ දනිති. ඔහු වෙනුවෙන්ද සෑහෙන තරම් මඩ සෝදා දීමේ වෑඩ පිළිවෙලක් ඕශල දියත් කර ඈත්තේ මොණර කොලවල පහස විදගනිමින්ය.

ඕශලත් UPFA – A Brighter Future හරහා කොලු ගෑටව් ටික සමග කරනේ ගණිකාවකගේ පිරිසිදු කම ගෑන ලොවට හඩ නගා කියනවා වෑනි වෑඩක්ය. දුෂිත දේශපාලකයින්ට සුදුහුණු ගා ඈති අයුරු ඕශලගේ සමාජ ජාලා පිටුව තුළින්ම දෑක ගත හෑකිය. තමන්ගේ දරුවා ගෑන පමණක් නොව රටේ අනාගතය භාර ගෑනීමට සිටින අනිකුත් දුවා දරුවන් ගෑනත් අප සිතිය යුතුය.

truetrue

 

රාජිතගේ සුවච කීකරු ගෝලයා ගේ වෑටුප් විස්තරය2